4 tipy, jak vybrat kuchyňskou linku snů

Kuchyň je srdcem domova a na kuchyňské lince se dějí zázraky, proto je nutné si její podobu pořádně promyslet. Ať už jste zapálený kuchař nebo ta nejlepší pekařka, dopřejte si kuchyňskou linku snů. Jak vybrat tu pravou a předejít zbytečným chybám?

4 tipy, jak vybrat kuchyňskou linku snů


Dvakrát měř, jednou řež

Máte v plánu vytvořit si linku snů? Pak vše pořádně zaměřte. Podle velikosti kuchyně si můžete zvolit tvar linky, ať už do I, L nebo U, s ostrůvkem či bez. Nezapomeňte do svých plánů zahrnout pracovní desku, která by měla být cca 90 cm nad podlahou, nerezový, granitový nebo keramický dřez a kvalitní spotřebiče.

Připravte si kalkulačku

Nákup kuchyňské linky je výraznou položkou, proto je dobré si její podobu, design i uspořádání pořádně promyslet. Před předáním rozměrů a plánu kuchyně dodavateli je dobré si nejprve spočítat, jaký je váš reálný rozpočet a následně se výsledné sumy i držet. V případě, že dodavatel nebude moci garantovat výslednou cenu, poptejte kuchyňskou linku i na jiných místech.

Nebojte se oslovit odborníky

Máte spočítáno, kolik finančních prostředků můžete do kuchyňské linky vložit? Výborně. Teď už stačí oslovit kuchyňská studia nebo bytové architekty, kteří vám s výslednou podobou linky rádi pomohou - nestane se vám tak, že rozvržení spotřebičů nebude dávat příliš smysl. V některých kuchyňských studiích máte po nákupu linky plán zdarma, proto se nebojte této nabídky plně využít.

Lamino, MDF desky nebo dřevo?

Je váš rozpočet napjatý? V tom případě je dobré sáhnout po laminu, které je nejlevnější variantou. Jako zlatá střední cesta se zdají být MDF desky, v případě většího rozpočtu se nebojte vybrat dřevo nebo dýhu. Pokud váháte nad výběrem pracovní desky, vybírat můžete opět z laminátu, akrylátu nebo třeba přírodního kamene. Barva samotné kuchyňské linky se liší podle velikosti kuchyně i vašeho vkusu, nicméně obecně platí, že čím menší kuchyň, tím světlejší barvy.

Výběr kuchyně může být náročný úkol, nicméně se správnou dávkou elánu a dobrých poradců vše hravě zvládnete a brzy se budete moci těšit na první vaření v novém.


Zpět na výpis článků