Jste mladá rodina, senioři nebo lidé se zdravotním postižením? Pak možná oceníte bydlení v přízemních bytech. Nebo ne? Co vlastně takové bydlení v přízemí nabízí a na co si při jeho výběru dát pozor? To se dozvíte v dnešním článku.
Hledáte nový byt? Pak je pro vás jistě rozhodující umístění bytu. V případě bydlení v přízemí je možné narazit na mnoho faktorů, které vám bydlení znepříjemní - mezi tyto faktory patří např. bydlení na rušné městské ulici, které může být náročné kvůli hluku a kolemjdoucích, kteří mohou vidět a slyšet vše, co se uvnitř bytu děje. Jak tuto situaci vyřešit, pokud je bydlení v přízemí vaším cílem? Ideální jsou okna ve výšce cca dvou metrů nad zemí, kde je hluk z ulice menším problémem.
Dalším faktorem, který může znepříjemnit vaše bydlení, jsou vstupní dveře. Jedná se o nejvíce frekventovaný prostor, proto je nutné zajistit zvukotěsné stěny a kvalitní dveře, které hluk z chodby jen tak nepropustí. Ideální je proto hledat byt v domě s menším počtem bytů nebo ve vnitrobloku, kde je tišší prostředí. Skvělým bonusem starších domů jsou vnitřní dvory, kde můžete najít dětská hřiště, lavičky a další vybavení, které ocení zejména rodiny s malými dětmi.
Nové bytové domy v developerských projektech často nabízí přízemní byty s vlastní zahrádkou, které jsou oblíbené a rychle se prodávají, přestože jsou dražší než ostatní byty. Tyto varianty jsou oblíbené zvláště u rodin s malými dětmi, které se díky tomu neobávají rušení sousedů či mála aktivit pro své ratolesti a rychlý přístup na zahradu je tak efektivním zdrojem zábavy pro děti i odpočinkem pro rodiče.
Bydlení v přízemí je vynikající volbou pro mnoho lidí, zejména pro ty, kteří chtějí snadný přístup ven nebo mají problémy s mobilitou. Ať už je vaše situace jakákoliv, zvažte všechny proměnné a hledejte byt podle vašich preferencí.