Hledáte vysněné bydlení? Ujasněte si požadavky

Nastal čas přestěhovat se do prvního společného bydlení nebo potřebujete pro velkou rodinu větší prostory? Ať už hledáte byt či dům, na vesnici nebo ve městě, vše má své pro a proti. Pokud si nedokážete vybrat z bohaté nabídky, máme pro vás pár tipů, jak se zorientovat ve svých potřebách a vybrat to nejlepší pro vás a vaši rodinu.

Vysněné bydlení


Zhodnoťte pro a proti v aktuálním bydlení

Jestli pro vás aktuální bydlení není dobrým útočištěm a rozhodli jste se přestěhovat, je dobré zhodnotit aktuální situaci. Zastavte se na moment a napište si klasický seznam pro a proti, kde zhodnotíte aktuální bydlení. Díky tomu budete mít shrnuté pohromadě vše, co se vám v aktuálním bydlení líbí a chcete si zajistit i v novém bydlení a co naopak ne.

Myslete do budoucna

I když jste nyní v určité situaci, je dobré myslet více dopředu. Pokud jste mladý pár, který plánuje rodinu, hledání vysněného domova bude nabírat jiný směr než starší pár, kterému se právě odstěhovalo nejmladší dítě. Např. jestli plánujete rodinu, budete potřebovat místo na dětský pokoj. Ke zvážení je i výběr lokality, která by měla nabídnout dobrou dostupnost do školky či školy.

Zvolte ideální okolí právě pro vás

Nový domov, to není pouze prostor vašeho domu či bytu, ale i blízké okolí, a to včetně sousedů a dalších záležitostí, které vás budou nepřímo formovat. Je proto důležité zhodnotit, jaké zařízení a služby pravidelně navštěvujete, zda sportujete a jak často nebo zda vám vyhovuje dostupnost do práce. Pokud rádi a často běháte, bude pro vás optimální bydlet někde blízko přírody, jestli jste ale milovníci divadla a kultury, centrum většího města pro vás bude skvělou volbou.

Hledejte ideál, ale buďte připraveni na kompromisy

I když ideální místo, kde byste našli naprosto vše a bez kompromisů, zřejmě neexistuje, můžete se k němu alespoň přiblížit. Díky věnování dostatečného množství času k sepsání vašich priorit budete trávit menší množství času při výběru lokalit a budete méně zacházet do slepých uliček a unáhlených rozhodnutí.

Pokud hledáte nové bydlení pro více členů rodiny, je dobré vybídnout každého z nich ke stejné akci a následně zhodnotit vaše seznamy. Poté označte priority, které jsou pro vás skutečně podstatné a můžete začít s hledáním vysněného domova.


Zpět na výpis článků