Máte volnou chalupu? Nebojte se ji pronajmout

Covidová doba nás donutila objevovat krásy naší země a vzhledem k omezenosti služeb enormně vzrostla poptávka po chatách či chalupách, kde člověk vydechne od městského shonu, roušek i bacilů. Pokud na chalupě netrávíte celý rok, zkuste ji pronajmout - nejen, že získáte další finanční prostředky, ale předejdete i zbytečnému chátrání nemovitosti po dobu vaší nepřítomnosti.

Využití volné chalupy


Nabídněte chalupu turistům

Máte chatu či chalupu v příjemné lokalitě, která má v dostupné vzdálenosti atraktivní turistické cíle? Pak máte vyhráno. Ať už máte malou chatu nebo větší chalupu, kam se vejde třeba i několik rodin, nebojte se ji pronajmout.

Sepište si, co můžete nabídnout

Každá chalupa má něco do sebe. Ať už jste v klidné lokalitě bez signálu nebo jste blízko vodní plochy, vždy je hosty na co nalákat. Pro letní dovolenou se výborně hodí objekt s dostupným rybníkem, koupalištěm, řekou nebo bazénem, na podzim si vaši návštěvníci užijí oplocenou zahradu, ohniště a pískoviště pro děti. V zimě hosté ocení blízké skicentrum, kde se budou moct vyřádit na svahu a poté se zahřát v pohodlí vaší chalupy.

Osobní věci schovejte

Máte na chalupě fotografie dětí, oblíbené knihy nebo artefakty z cest? Rodinná atmosféra případné návštěvníky potěší, nicméně je nutné dopřát jim i dostatek prostoru pro uložení jejich věcí. To zajistíte volnou skříní v každé ložnici, poličkami nebo šatnou. Knihy, časopisy nebo dětské hračky mohou potěšit a zabavit při dlouhé chvíli.

Jak stanovit nájemné?

Přemýšlíte, kolik si říct za pronájem chalupy? Cena se odvíjí podle velikosti objektu, zajímavosti lokality i počtu osob, které se do chalupy vejdou. Pokud si nejste jistí, jakou cenu si za pronájem své nemovitosti říct, oslovte realitního experta, se kterým budete moct výši nájemného, a třeba i případná vhodná vylepšení vybavenosti konzultovat.

Jestli se nechcete stát otrokem své nemovitosti a chcete si přijít i na zajímavý přivýdělek do rodinného rozpočtu, zkuste pronajímat svou nemovitost. I když vás to bude stát jistou energii, peníze navíc i spokojené úsměvy odpočinutých hostů pro vás jistě budou hnacím motorem.


Zpět na výpis článků