Vybíráte nemovitost? Dbejte i na výběr okolí

Jste na stopě perfektní nemovitosti? Pak nezapomeňte brát v potaz i její okolí, které vás bude velmi ovlivňovat. Ať už vybíráte mezi městem či venkovem, je důležité zvážit všechny aspekty.

Rostoucí inflace


Zvažte bydlení v centru

Pokud jste kulturní rodina, která ráda využívá divadla, restaurace nebo možnosti nákupů, centrum města by mohla být správná varianta. Nezapomínejte ale ani na negativa, která jsou s centrem spojená - nevyhnete se hluku aut a hromadné městské dopravy. Dobrou variantou je zvolit bydlení v oblasti pěší zóny, kdy vás nebudou rušit auta, ale odstřihnete se od možnosti jednoduchého parkování, což postihne nejen vás, ale i vaše případné návštěvy.

Objevte vedlejší ulice

Pokud je na vás v centru moc rušno, je dobré zvážit vedlejší ulice mimo centrum. Mezi výhody takového bydlení patří zejména více parkovacích míst, více zeleně a aktivity pro děti v podobě hřišť.

Vsaďte na venkov

Podobná situace jako u vedlejších ulic platí i pro obce, které jsou situované blízko velkých měst. Najdete v nich dostatek klidu, zeleně i míst pro volnočasové aktivity pro sebe i pro své děti. Mezi nevýhody může patřit nutnost dojíždění do práce nebo cestování do většího města kvůli menší pestrosti služeb v místě bydliště.

Seznamte se s budoucími plány vybrané lokality

Vybrali jste perfektní místo, které vyhovuje vašim potřebám i potřebám celé rodiny? Pak myslete na to, že se dané místo může v budoucnu ještě hodně měnit. Dobrou variantou je proto navštívit městský nebo obecní úřad a seznámit se s územním plánem. Ten vám prozradí, jak je prostor rozdělen a s čím je počítáno do budoucna. Na základě toho můžete zjistit, zda je pro vás daná lokalita skutečně to pravé nebo zda budete muset hledat dál.

Než si vyberete to pravé místo právě pro vás a vaši rodinu, důkladně zvažte i danou lokalitu a přemýšlejte nad všemi faktory, které jsou pro vás aktuálně i do budoucna podstatné.


Zpět na výpis článků